Egészségügyi alapmodul képzés
Nincs egészségügyi végzettséged, de szeretnél természetgyógyász lenni?
A legjobb helyen vagy, ezzel a tanfolyammal kezdj!
Miről szól az egészségügyi alapmodul képzés?
E képzés keretében átfogó betekintést nyerhetsz az emberi szervezet működésének anatómiai és kórélettani alapjaiba.
A tananyag magában foglalja az immunitást és a járványügyi alapismereteket is. A főbb témák közé tartozik a mozgási, keringési, légző, emésztő és kiválasztó szervrendszerek, valamint a szaporodási szervrendszer működése.
A képzés kiterjed a belső elválasztású mirigyek feedback szabályozására, az idegrendszer, az érzékszervek és a női emlő működésére, valamint főbb kórképeik bemutatására.
Az elsősegélynyújtás alapjainak elsajátítása zárja a képzés alapozó részét.
Egészségügyi végzettséggel nem rendelkezőknek
az egészségügyi alapmodul képzés elvégzése előfeltétele
a természetgyógyászati képesítés megszerzésének.
Ízelítő a tanfolyam témáiból:
Anatómia, élettan, kórélettan
Anatómiai és kórélettani főbb elnevezések és ezek orvosi szaknyelvi (latin) megfelelői; A sejtek, szövetek, szervek, szervrendszerek alkotórészei, típusai, jellemzőik; A betegségek kórlefolyásának szakaszai; Gyulladás, autoimmunitás, jó és rosszindulatú daganatok jellemzői; Vércsoportok, immunsejtek, fertőzések, járványok jellemzői, stb.
Emésztés szervrendszere
A fogazat és a fogszuvasodás; emésztőenzimek, termelődésük helye, szerepük; gyomor és bélműködés, kórállapotaik; a máj és epe szerepe, sárgaság, májgyulladás, májcirrózis; ásványi anyagok és vitaminok szerepe, felszívódásuk és zavaraik; vércukorháztartás szabályozása, zavarai; jellegzetes kórképek (gyomorfekély; epekő; emésztőszervrendszeri daganatok), stb.
Keringés, vér-vérképzés, folyadék-ion háztartás
A szív és érrendszer felépítése, működése, vér-nyirokkeringés; véralvadás, vérrögképződés, vérzékenység, vérszegénység; érelmeszesedés, angina pectoris, szívinfarktus, bal és jobbszívfél elégtelenség, sokk; EKG-görbe főbb részei, főbb szívritmuszavarok; ionok élettani szerepe; nyirokcsomók, lép, csecsemőmirigy és a fehérvérsejtek szerepe, stb.
Szaporodási szervrendszer
Női és férfi nemi szervek felépítése, működése; nemi jellegek, hormonális szabályozás; menstruációs ciklus, terhesség és szülésmegindulás jelei, terminus kiszámítása; férfi és női klimax; szexuális úton terjedő betegségek; fogamzásgátlás, meddőség; szaporodási szervrendszeri daganatok és kialakulásuk háttere; jellegzetes kórképek (PMS, PCOS), stb.
Ki lesz az oktató?
Varsányi Péter
Természetgyógyász, Természetgyógyászati szakíró, Psychológus, a Természetgyógyász Szakértői és Vizsgáztatói Testület tagja.
Hol és mikor lesz a következő tanfolyam?
Online, fix időpontokban, élő videókonferencia
2025. hónap nap
tantermi tanfolyam
Helyszín: ....................... Kezdés dátuma: 2025. hónap nap
online, a Hallgatói Portálon megtekinthető oktatóvideók vagy szövegkönyv
Folyamatosan elérhető, bármikor csatlakozhatsz.
Jelentkezés
Mi történik a jelentkezésedkor? Az űrlap beküldése után felveszi veled a kapcsolatot ügyintézőnk, a visszaigazoló e-mailben felnőttképzési szerződést, képzési programot és további technikai információkat (pl. a megjelölt képzések és az együtt jelentkezők számától vagy aktuális akciótól függő kedvezményt, ill. a lehetséges részletfizetést) ismertető leírást küld.
Figyelem! A fent felsorolt dokumentumok megismerése után, a visszaigazoló e-mailben küldött véglegesítő linkre kattintásoddal válik érvényessé a szerződés és a jelentkezésed, ami ezután fizetési kötelezettséggel jár!
Ne felejtsd el bejelölni, hogy melyik képzésre jelentkezel! Több képzés is megjelölhető!
Az üzenetben írd meg, ha társakkal jelentkeznél együtt! Az ilyenkor járó kedvezményekről a Hallgatói Portál gombra kattintás után olvashatsz!
A képzés megkezdésének feltétele: a regisztrációs díj befizetése, csoportos jelentkezés esetén is minden egyes jelentkező részéről.